Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зaпочнува вакцинацијата на хронично болни пациенти од 20 до 40 години

Актуелно

Зaпочнува вакцинацијата на хронично болни пациенти од 20 до 40 години

Зaпочнува вакцинацијата на хронично болни пациенти од 20 до 40 години

Министерството за здравство ја информира јавноста дека почнувајќи од денеска и во следните два дена, сите хронично болни пациенти и со ризик од Ковид-19, на возраст од 20 до 40 години, кои се пријавиле за вакцинација до 30 април годинава, ќе се вакцинираат на вакциналните пунктови низ државата.

Како што информираат од ресорното министерство, опфатени се повеќе од 40 дијагнози или повеќе од 10 групи на дијагнози кои биле одредени како ризични од страна на Универзитетските Клиники и граѓанските здруженија, како кардиовахулаторни, респираторни, бубрежни, ендокринолошки, малигни, невролошки и останати заболувања и состојби.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.