fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Авионот паднал два километри над селото Кожле

Актуелно

Авионот паднал два километри над селото Кожле

Два километри над селото Кожле, катлановско е пронајден паднатиот авион кој изгуби контакт со кулата во Скопје.

Медиумските екипи се сопрени од полицијата на километар пред селото и најверојатно до утре нема да биде дозволен приод до местото на несреќата.

Од МВР потврдија дека авионот исчезнал од радарот во 17.40 часот на 10 километри во правец кон југ од скопскиот аеродром. Авионот полетал од Тревизо, Италија и побарал дозвола за слетување во Скопје за дополна на гориво.

Инаку, авионот е регистриран во Германија, а според официјалната веб страница на авиоклубот, авионот е со капацитет од 6 патници.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.