fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пронајден изгубениот авион во пламен во атарот на Велес

Актуелно

Пронајден изгубениот авион во пламен во атарот на Велес

Во близина на селото Ветерско, атар на општина Велес е пронајден авионот кој пред околу половина час исчезна од радарот на скопскиот аеродром.

Првичните информации од спасувачките служби се дека авионот е во пламен, а теренот е непристапен.

СВР Велес примиле телефонска пријава од граѓани дека слушнале експлозија во близина на с.Кожле.

Првата информација за урнатиот авион пристигнала од жители на селото кои слушнале силен звук, удар и експлозија. Кон локацијата веќе се упатени спасувачки служби од Скопје и од Велес.

Селото Ветерско е во непосредна близина на пункот на „Македонија сообраќај“ кој се наоѓа на познатата велешка тумба на автопатот Велес – Скопје, пред да започне спуштањето кон Катланово.

Според информациите, авионот е од марка “Пајпер“ со германски национални ознаки кој летал од Италија од Тревизо и требал да слета на аеродромот во Скопје да танкира гориво.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.