Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Силен земјотрес ја разбуди Македонија, епицентарот во Албанија

Балкан

Силен земјотрес ја разбуди Македонија, епицентарот во Албанија

Силен земјотрес ја разбуди Македонија, епицентарот во Албанија

Два земјотреси со јачина од 6.3 и 6.6 степени ги вознемирија граѓаните од регионот.

Земјотресите со епицентар во Драч, во Јадранското море, се почувствуваа и во Македонија, Србија, Црна Гора, Грција и Косово.

Засега нема информација за евентуални штети или жртви.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Балкан

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.