Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Силни земјотреси цело утро ја тресат Албанија (ФОТО)

Балкан

Силни земјотреси цело утро ја тресат Албанија (ФОТО)

Силни земјотреси цело утро ја тресат Албанија (ФОТО)

Силни земјотреси, од кои најсилниот од 5.3 степени, утрово ја тресат Албанија, а се почувствувани и во целиот регион. Земјотресите се со епицентар во Корча, а најсилниот траел цели 10 секунди.

Албанските медиуми јавуваат за значителни материјални штети. Земјотресот бил почуствуван и во Северна Македонија, односно Струга, Охрид и Ресен. Од 06:26 часот се регистрирани вкупно 11 потреси, а земјата се уште не престанува да се тресе.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Балкан

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.