Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Бомбата“ кај Цементара била оксигенска боца

Актуелно

„Бомбата“ кај Цементара била оксигенска боца

По извршеното ископување на местото каде што првично Дирекцијата за заштита и спасување информираше дека е пронајдена авионска бомба од голем калибар со тежина од околу 125 килограми, утврдено е дека се работи за оксигенска боца од 1,5 метри.

Од Дирекцијата за заштита и спасување сопштија дека нема понатамошна опасност во реонот каде беше пронајдена боцата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.