fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВОНРЕДНО: Авион со три патници исчезнал од радарот во околината на Скопје

Актуелно

ВОНРЕДНО: Авион со три патници исчезнал од радарот во околината на Скопје

Во 17:44 часот  ДОЦ на РЦ – Север пријавиле дека од Контрола на летање примиле повик, дека комерцијален авион со три патници им се изгубил од радарот.

Како што дознава Курир, се работи за авион марка “Пајпер“ со германски национални ознаки кој летал од Италија од Тревизо и требал да слета на аеродромот во Скопје да танкира гориво.

Сигналот од радарот се изгубил во 17:35 часот на локација од аеродром „Александар Велики“ 10 км во правец кон Велес.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.