Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дедо Мраз со еко автомобил пристигна на плоштад „Македонија“

Вести

Дедо Мраз со еко автомобил пристигна на плоштад „Македонија“

На плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје денеска напладне со еко автомобил пристигна Дедо Мраз и на најмладите ја пренесе пораката дека мораме да ја чуваме планетата, да се грижиме за екологијата и дека секој од нас може и мора да продонесе за почиста животна средина.

На преполниот плоштад пред најмладите Дедо Мраз и дружината ја одиграа претставата „Дедо Мраз во пензија“.

На плоштадот присуствуваше и градоначалникот Петре Шилегов, кој ги честиташе новогодишниет празници и посака посреќно и поубаво Скопје.

Градот Скопје годинава не организира прослава за дочек на новата година на плоштадот, но беше организираа четиридневна предновогодишна манифестација „Улицата на радоста“ со новогодишен базар и забава за најмладите.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.