Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Денеска ќе се чисти фасадата на Порта Македонија

Актуелно

Денеска ќе се чисти фасадата на Порта Македонија

НУ Музеј на македонската борба соопшти дека утрово ќе се чисти фасадата на објектот Порта Македонија.

– По неколкунеделното вандализирање на објектот констатирани се сериозни оштетувања на фасадата кои ќе се обидат да ги санираат стручни служби, информира Музејот на македонската борба.

И Градот Скопје за денеска најави чистење на спомениците кои беа обоени од демонстрантите на Шарената револуција.

Како што соопштија ќе се чистат спомениците во паркот “Жена борец” и на плоштадот “Македонија”, што се во надлежност на Градот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.