fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Десетина повредени во сообраќајката кај „Три бисери“

Актуелно

Десетина повредени во сообраќајката кај „Три бисери“

Во сообраќајната несреќа што се случи утрово кај ТЦ „Три бисери“, според првичните информации, повредени се десетина лица.

Министерството за внатрешни работи потврди дека кај нив во осум часот е пријавена сообраќајната несреќа која се случила на булеварот „Јане Сандански“ наспроти ТЦ „Три бисери“. Судрени се два автобуса, со број три на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје и приватен автобус со број 23, кои се движеле од центар кон Аеродром.

132911584

Поврдените лица со возила на итнатата медицинска помош се пренесени во некои од скопските клиники.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.