fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Девојче прегазено на Партизанска: 26-годишниот возач се обидел да избега

Маркетинг

Актуелно

Девојче прегазено на Партизанска: 26-годишниот возач се обидел да избега

ФОТО: Фејсбук

Девојче е прегазено вечерва на булеварот Партизански одреди кај Универзалната сала.

Несреќата се случила околу 20 часот и 30 минути.

На местото на несреќата веднаш пристигнала екипа на Брза помош, меѓутоа тие само констатирале смрт од силниот удар при кој девојчето одлетало неколку метри и паднало на асфалтот.

Според неофицијални информации, девојчето ја преминувало улицата кога на неа налетало возило марка Хонда кое се движело со огромна брзина. Возачот избегал од местото на несреќата.

Полицијата го утврди и соопшти идентитетот на возачот кој вечерва усмрти девојка на пешачки премин кај Универзална сала.

Станува збор за 26-годишниот Љ.В.,кој по ударот избегал од местото на несреќата, но кратко потоа сам се пријавил во полиција.

Идентитетот на девојката која починала на лице место полицијата се уште го утврдува. Увидот е во тек.
Полицијата врши увид на лице место, а сообраќајот е блокиран и се одвива низ споредните улици.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.