fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДИК: На референдумот до 15 часот излегле 334.075 гласачи

Маркетинг

Вести

ДИК: На референдумот до 15 часот излегле 334.075 гласачи

Излезеноста на граѓаните на денешниот референдум до 15 часот е 22,56 отсто од вкупно запишаните во Избирачкиот список или 334.075 граѓани, соопшти претседателот на ДИК Оливер Дерковски.

Денот се одвива во истата атмосфера како и досега и сакам да се заблагодарам на граѓаните за демократската атмосфера, рече Деркоски на прес-конференција.

Најголем дел од приговорите за кои решавале во ДИК биле за граѓани кои од различни причини ги нема во Избирачкиот список.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.