fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

До 17 часот на референдумот излегле 455.771 гласач

Маркетинг

Вести

До 17 часот на референдумот излегле 455.771 гласач

До 17 часот на референдумот излегле на гласање 455.771 односно 28,83 отсто од вкупно запишаните во Избирачкиот список, соопшти на прес конференција претседателот на ДИК Оливер Деркоски.

Ова се податоци од обработените информации од 87,25 отсто од општинските изборни комисии.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.