fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Две лица повредени во сообраќајка кај Куманово

Маркетинг

Вести

Две лица повредени во сообраќајка кај Куманово

Две лица се повредени од кои едното потешко,  во сообраќајна несреќа  што се случи вчера на регионалниот пат Куманово-Крива Паланка, во близина на Куманово, соопшти денеска МВР.

Несреќата се случила во 16.30 часот, помеѓу автобус и мерцедес. Двете возила, соопшти МВР се движеле по регионалниот пат во насока на Крива Паланка. Автобусот, марка „Неоплан“ со скопски регистарски ознаки кој бил управуван од 44- годишниот  Н.Р од Охрид  се движел зад мерцедесот кој пак бил управуван од  Г.С (1963), жител на општина Карбинци со штипски регистарски ознаки, по што дошло до судир на возилата.

Сопатникот и возачот од мерцедесот се повредени и со возило на итна медицинска помош се префрлени во кумановската општа болница, каде лекарите констатирале телесни повреди кај возачот, додека кај сопатникот се регистрирани тешки телесни повреди. По пружената помош и двајцата се задржани за понатамошно лекување во кумановската болница.

Екипа на СВР Куманово изврши увид на местото на несреќата по овластување на јавниот обвинител.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.