fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Две жртви во сообраќајката на патот Удово-Демир Капија

Актуелно

Две жртви во сообраќајката на патот Удово-Демир Капија

Две лица загинаа во судирот на патничко моторно возило и автобус на магистралниот пат Удово-Демир Капија што се случи утрово околу 7:20 часот.

Како што информира Лиза Бендевска од МВР, „фиат сеиченто” со скопски регистарски ознаки удрил во автобус со струмички таблички.

– Загинати се возачот и сопатничката од фиатот. Седумгодишно дете кое патувало со нив е префрлено на скопските клиники заради медицинска помош, соопшти Бендевска.

Увидот на местото на сообраќајката сеуште трае. Повеќе детали од МВР најавувија во текот на денот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.