fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, деветмина повредени

Актуелно

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, деветмина повредени

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје се случиле 10 сообраќајни незгоди.

Самостојниот  инспектор во СВР-Скопје Драган Вељаноски информира дека сообраќајната полиција вчера регистрирала 10 сообраќајни незгоди од кои 4 се со последица материјална штета, 9 со последици телесни повреди. Со полесни повреди се здобилe 6 лица.

Извршен бил увид на 9 сообраќајни незгоди од кои 4 со последица материјална штета, 9 со последици телесни повреди во кои со полесни повреди се здобиле 6 лица. Се случила и една незгода со непознат сторител.

Во текот на изминатиот ден од страна на сообраќајната полиција, откриени се поголем број прекршоци при што санкционирани се: 3 исклучени возачи кои управувале патничко моторно возило под дејство на алкохол, 7 возачи кои со возилата се движеле со брзина поголема од дозволената, 8 лица кои управувале патничко моторно возило без возачка дозвола, еден возач кој поминал на црвено светло на семафорите, а 9 пешаци кои сториле прекршоци по разни основи.

Затекнати се и 11 возачи кои за време на управување на велосипед со мотор, мопед и мотоцикл, не го носеле заштитниот шлем.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.