fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЕСЕНСКИ СОНЧЕВ ДЕН: Постудено со северозападен ветер

Вести

ЕСЕНСКИ СОНЧЕВ ДЕН: Постудено со северозападен ветер

Времето претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, а во попладневните часови со мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Во Скопје слично време, претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат доста свежи, наместа се очекува утринската температурата да се спушти до нула особено во беровскиот регион, а преку денот температурата ќе биде во постепено покачување.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.