fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Физички нападнат новинар на телевизија Телма

Актуелно

Физички нападнат новинар на телевизија Телма

К.П., 1984 година од Скопје, е напаѓачот на новинарот на Телма, Павле Беловски.

Тој вчеравечер во 21.20 часот на улицата Димче Мирчев број 9 пред главната капија на МВР, без повод и причина физички го нападнал и повеќе пати со раце и со нозе го удрил Беловски во пределот на лицето, главата и телото, нанесувајќи му видливи повреди во вид на оток.

К.П. е приведен во полицiската станица Центар за расчистување на настанот, информира МВР.

Телевизијата јави дека додека новинарот на Телма, Павле Беловски во тој момент бил на извршување на професионалната задача- очекување на резултатите од истрагата што СЈО ја спроведуваше во УБК.

Во инцидентот кој е регистриран од камерата на ТВ Телма, новинарот не е повреден, а напаѓачот веднаш бил приведен од полицијата која брзо реагираше со оглед на фактот што нападот се случил пред самиот влез на МВР.

Според неофицијалните информации од полицијата Попризов има две кривични пријави, за напад на овластено службено лице и за загрозување со опасно орудие при тепачка.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.