fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Дваесетина повредени полицајци пренесени во Ургентниот центар

Маркетинг

Актуелно

ФОТО: Дваесетина повредени полицајци пренесени во Ургентниот центар

Дваесетина повредени во денешната оружена пресметка во Куманово досега се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.

Шеснаесет се во Ургентниот центар, а на дел од нив во моментов им се вршат хирушки интервенции.

povredeni1

Дел од повредените во Скопје беа транспортирани со возила на прва помош, а дел со хеликоптер.

Повредени полицајци од Куманово се пренесени и во градските болници „8-ми Септември“ и „СВ. Наум Охридски“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.