fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Пожар во зградата на ЕЛЕМ и ЕВН на плоштад

ФОТО: МИА

Актуелно

ФОТО: Пожар во зградата на ЕЛЕМ и ЕВН на плоштад

Пожар избувна претпладнево во зградата на ЕЛЕМ и ЕВН Македонија во центарот на Скопје.

Од СВР Скопје информираа дека пожарот бил пријавен во 9:45 часот.

Противпожарни екипи интервенираа со шест возила и со водени топови успеаја да го исгаснат пожарот. Засега нема информации за поведени и за причинетата материјална штета. Повеќе детали надележните најавија за подоцна во текот на денот.

133033369 133033372 133033377 133033374 133033378
<
>

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.