fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: 5000 лалиња во цветните леи низ Скопје

Актуелно

ФОТОГАЛЕРИЈА: 5000 лалиња во цветните леи низ Скопје

Во рамките на програмата на Град Скопје за уредување и одржување на јавните зелени површини, екипи на Градот Скопје, изминатиот месец интензивно го садеа пролетниот расад во цветните леи по жардиниерите на булеварите, улиците и во Градскиот парк.

Старото цвеќе е заменето со виоли-темјанушки и друг пролетен расад, а во леите се засадени и околу 5 000 лалиња со различни бои.

На терен работат екипите на ЈП „Паркови и зеленило“, а разубавувањето на градот со сезонски расад ќе продолжи и во текот на наредните денови.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
<
>
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.