Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Инцидент помеѓу новинарите: Пред резиденцијата на ЕУ се степаа Саше Политико и Александар Сарма

Актуелно

Инцидент помеѓу новинарите: Пред резиденцијата на ЕУ се степаа Саше Политико и Александар Сарма

Видеото е преземено од А1ОН | Насловна фотографија: Printscreen Youtube

Пред поголем број присутни колеги новинари вчеравечер имало индицент каде Александар Спасовски – Сарма (Сител, Прес24) му удрил шлаканица на Саше Ивановски – Политико (Мактел).

Инцидентот се случил пред резиденцијата на ЕУ во која се одржуваа преговорите со Хан.

Инцидентот настанал кога Сарма имал јавување во живо на дневникот на Телевизија Сител. Kако што опишуваат присутните, Политико во негов препознатлив стил, снимајќи со мобилен телефон почнал да довикува, што истото се слушало и во дневникот на Сител.

Поради ситуацијата Спасовски видно нервозен почнал да довикува кон Ивановски, при што настанало буткање во кое ‘подебелиот крај’ го извлекол Саше, добивајќи шлаканица од Сарма.

Инцидентот можете да го погледнете на видеото во продолжение:

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.