fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кампања за заштита од пожари од бадникови огнови

Актуелно

Кампања за заштита од пожари од бадникови огнови

На платото пред ТЦ „Бисер“ и на други локации на територијата на Општина Аеродром денеска напладне ќе се одржи кампања за заштита од пожари по повод палењето бадникови огнови, во пресрет на големиот христијански празник Божик.

Целта на кампањата е да се едуцираат граѓаните како да постапат со огнот, кој претставува традиционален начин да се прослави овој голем христијански празник, а воедно претставува и потенцијална опасност за настанување пожари.

Кампањата за заштита од пожари во пресрет на големиот христијански празник Божик, кога се палат бадниковите огнови, како и за правилно користење на грејните тела во зимскиот период, ја организира Општинскиот противпожарен сојуз „Аеродром“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.