Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лажна дојава за бомба во Собранието

Вести

Лажна дојава за бомба во Собранието

Непознат граѓанин синоќа на телефонскиот број 192 пријавил дека „во Собранието на РМ ќе има бомба“, соопшти МВР.

Пријавата е евидентирана во 23 и 03 часот.  За настанот е известен Одделот за антитероризам на МВР и по извршените проверки од нивна страна на 45 минути по полноќ е констатирано дека се работи за лажна пријава.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.