fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Магла на патиштата, авиосообраќајот без проблеми

Актуелно

Магла на патиштата, авиосообраќајот без проблеми

Поради магла во Тетово, Гостивар, Велес, Неготино, Демир Капија и Петровец е намалена видливоста на патиштата од 50 до 100 метри, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози.

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ сообраќајот се одвива нормално. Според информираците објавени на веб страницата на аеродромот, досега се реализирани сите планирани полетувања и слетувања, освен летовите за Истанбул.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.