Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Намалување на цените на ски-билетите во ски-центарот „Попова Шапка“

Македонија

Намалување на цените на ски-билетите во ски-центарот „Попова Шапка“

Намалување на цените на ски-билетите во ски-центарот „Попова Шапка“

Ски – центарот „Попова Шапка“ ги намалува цените на ски – билетите.

Со намалувањето, од сабота (30.01.2021) до крајот на сезоната билетите ќе можат да се набават по следниве цени:

Дневен ски билет – 800 денари.
Полудневен ски билет – 550 денари.
Детски ски – билет – 400 денари.
Ноќно скијање – 400 денари.
Поединечен билет за двосед „Син Врв“ – 150 денари.
Поединечен билет за шестоседата жичница „Лајтнер“ – 150 денари.
Поединечен билет за двосед „Св. Илија“ – 100 денари.

За сите билети во Ски – центарот се наплаќа повратна кауција во висина од 200 денари. Средствата од кауцијата се рефундираат при враќање на ски – билетот на благајната.

И покрај пандемијата од Ковид 19, Ски – центарот „Попова Шапка, пред сѐ заради големото количество снег, но и заради ограничениот излез за патувања надвор од земјава со актуелната ситуација, бележи исклучително добра ски сезона. Од тие причини, новото раководство на „ЕЛЕМ ТУРС“, Друштво кое стопанисува со Ски – центарот „Попова Шапка“ донесе одлука за намалување на цените на ски – билетите и на билетите за едно возење на жичниците во Ски – центарот со цел да помогне во семејните буџети и да овозможи поголема достапност на услугите на Ски – центарот на скијачите, бордерите и посетителите на Ски – центарот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Македонија

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.