fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИЗБОР НА МЛАДИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Топ 10 најомилени македонски производи

Актуелно

ИЗБОР НА МЛАДИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Топ 10 најомилени македонски производи

Резултатите од анкетата што ја спроведе изминативе денови порталот „Факултети.мк” покажа дека убедливо најомилен македонски производ се Стоби флипс на компанијата „Витаминка”. Во анкетата учествувале точно 731 испитаник.

Анкетираните имаа можност да наведат кои им се трите најомилени македонски производи, како и да образложат зошто токму нив ги избираат.

Очекувано, најмногубројни се прехранбените производи, а помалку се застапени и производи од македонската текстилна и чевларска индустрија.

Еве кои се топ 10 најомилените македонски производи според бројот на освоени гласови:

1. Стоби флипс
2. Прозводите на Алкалоид (Бекутан, креми… )
3. Златен даб
4. Европа (крем банани, Јадран…)
5. Скопско пиво
6. Вината на Тиквеш
7. Сок Вива
8. Производи од Swislion (Агроплод) – (еурокрем, блок чоколадо…)
9. Производите на Винчини
10. Здравје Радово (сирење и кашкавал)

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.