fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА: Најмалку 21 загинат

Актуелно

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА: Најмалку 21 загинат

Бројот на загинати лица во силниот земјотрес што го погоди централниот дел на Италија се искачи на 21, јавија локалните медиуми.

Најмалку десет луѓе загинале во Акумолија, пет во Аматриче и шест во Пескара.

Италијанскиот премиер Матео Ренци на Твитер напиша дека властите се во контакт со локални официјални лица од погодените зони и оти им е испратена дополнителна помош.

– Моето место веќе не постои, единствено слушаме гласови од под урнатините, изјави градоначалникот на Аматриче, Серџо Порици.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.