fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мртов маж извлечен од водите на Вардар во Скопје

Актуелно

Мртов маж извлечен од водите на Вардар во Скопје

Труп на непознато машко лице на возраст меѓу 70 и 80 години е извлечен вчера околу 13:45 часот од водите на реката Вардар во Скопје, соопшти МВР. 

Смртта е констатирана од страна на лекар од итната медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Скопје.

По наредба на Јавното обвинителство, телото на починатиот е предадено за обдукција во Институтот за судска медицина.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.