Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Игор Карачиќ се ожени со убавата македонка Душица (ФОТО)

Низ објективот

Игор Карачиќ се ожени со убавата македонка Душица (ФОТО)

Хрватскиот ракометар, кој мина 7 години во Вардар, стана македонски зет.

По нешто повеќе од една година од објавата на запросувањето Игор Карачиќ и неговата избраничка Душица Андоновска го кажале судбоносното „да“. Тие се венчале во кругот на најблиските роднини и пријатели.

Фотографиите од венчавката на друштвените мрежи ги објави ракометарот Кристијан Дисингер, кој е поранешен соиграч на Игор од Вардар. Тој исто така е во врска со сестрата на Душица.

За овој чин Игор одбрал класично црно одело кое го искомбинирал со бела кошула и бели патики, додека невестата заблескала во краток бел фустан, кој го искомбинирала со бел вел со чипка и бели чевли.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

 

 

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.