fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МВР: Видео од апсењето на терористите во Куманово

Маркетинг

Актуелно

МВР: Видео од апсењето на терористите во Куманово

Насловна фотографија: Принтскрин / YouTube канал на МВР

МВР објави нова видео снимка на која се гледа како дел од терористите, како што беше и официјално соопштено, се предаваат веејќи бели предмети во рацете во Дива Населба, Куманово.

Меѓу дел од терористите кои се предадоа е и Сами Укшини алијас командант Соколи кој важи за еден од петте лидери на опасната терористичка група.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.