fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најголема излезност во Кривогаштани, најмала во Центар Жупа

Маркетинг

Актуелно

Најголема излезност во Кривогаштани, најмала во Центар Жупа

Најголем одѕив на гласачи до 13 часот според податоците на ДИК е евидентиран во Кривогаштани – 79,12 проценти, а најмала во Центар Жупа, со 15,76 проценти.

По Кривогаштани, најголем одзив има во Новаци 48,36, Демир Капија 47,02 и во Карпош 45,46 проценти.

По Центар Жупа, најмала излезност е регистрирана во Пласница каде што до 13 часот гласале 16,71 проценти од запишаните избирачи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.