Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најстудено во Берово минус шест, во Скопје минус три

Вести

Најстудено во Берово минус шест, во Скопје минус три

Минусни температури изутринава се ргистрирани во повеќе места во Македонија. Најстудено е во Берово каде што се измерени минус шест спепени, во Маврово и Лазарополе минус пет, во Крива Паланка минус четири, а во Скопје, Битола, Тетово и Струмица минус три степени.

Под нулата е и во Кушево, Демир Капија, Дебар и Прилеп.

Времето денеска, спроед УХМР, ќе биде сончево и свежо со мала облачност претежно на југот од земјата. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието.

Температурата ќе се движи од 8 до 14 степени.

Во Скопје сончево и свежо со слаб до умерен ветер од северен правец и температура до 12 степени.

Во наредните денови ќе за задржи претежно сончево и студено време со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под нулата. Во петок се очекува умерено наоблачување и утринските температури да бидат малку повисоки.

Викендот ќе започне со сончево време, а на крајот облачноста ќе се зголемува.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.