fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Над 20.000 луѓе евакуирани при пожар на музичкиот фестивал „Тумороуленд“ во Барселона

Вести

Над 20.000 луѓе евакуирани при пожар на музичкиот фестивал „Тумороуленд“ во Барселона

Над 20.000 присутни на музучкиот фестивал „Тумороуленд Јунајт Спејн“ што се одржува во шпанскиот град Барселона, беа евакуирани синоќа, откако избувна пожар на главната сцена на манифестацијата.

Организаторот на фестивалот на својот профил на Фејсбук објави дека пожарот бил предизвикан од петарда што паднала на сцената и ја запалила целата конструкција на бината.

Инцидентот се случил неколку минути пред стартот на настапот на американскиот ди-џеј Стив Аоки.

Пожарникарите успеале да го изгаснат пожарот, при кој целосно изгорела конструкцијата на сцената.

Претставник на полицијата инфромира дека евакуацијата на пристните била спроведена мирно без предизвикување паника. Нема информации за повредени при инцидентот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.