fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево, со локална облачност и слаб ветер – од понеделник топлотен бран!

Вести

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево, со локална облачност и слаб ветер – од понеделник топлотен бран!

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и ќе  дува слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 19, а дневната од 30 до 37 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 9.

Во Скопје слично време, сончево и топло со слаба облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 35 степени.

За време на викендов како и во наредната седмица следува стабилно, сончево и се потопло време со постепен пораст на дневната температура. Најтопло време се очекува кон средината на следната работна недела кога дневната температура на воздухот ќе достигне до 40 степени. Во недела и понеделник попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд со грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.