fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер

Вести

Облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови (локално над 20 л/м2).

Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер.

Температурата ќе достигне до 13 степени.

До понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и умерен до засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има утре во западните делови, каде локално се очекува да наврнат над 20 л/м2. До среда температурите ќе бидат во постепен пораст.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.