fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ОБСЕ: Враќање на безбедноста од суштинско значење

Маркетинг

Актуелно

ОБСЕ: Враќање на безбедноста од суштинско значење

Враќањето на безбедноста е од суштинско значење, а прецизното објаснување на настаните преку темелна истрага на надлежните органи ќе помогне во тоа, се вели во пишаната изјава од амбасадорката Мариане Берец, вршител на должноста шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

– Мисијата на ОБСЕ во Скопје апелира до сите да останат смирени. ОБСЕ е подготвена да ги поддржи напорите во насока на решавање на ситуацијата на мирен начин и спречување на натамошна ескалација, се вели во соопштението од ОБСЕ по повод операцијата за разбивање на терористичката група во кумановската „Дива Населба“, која е завршена попладнево.

Амбасадорката Берец, воедно, во изјавата изразува сочувство до семејствата и најблиските на полицајците кои ги загубија животите за време на настаните во Куманово и им посакува брзо оздравување на сите повредени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.