fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од недела дожд и засилен ветер

Маркетинг

Вести

Од недела дожд и засилен ветер

Од недела во Македонија се очекува промена на времето кога под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса ќе има пороен дожд, грмежи и повремено засилен југозападен ветер.

Управата за хидрометеоролошки работи најавува пообилни врнежи во попладневните часови во источните делови од државата. Локално процесите ќе бидат поинтензивни.

Топлото време ќе се задржи уште утре со максимална температура над просекот за овој период од годината.

Од понеделник времето ќе биде променливо и посвежо, а кон средината на неделата се очекуваат локални врнежи од дожд.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.