Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Откриени 96 мигранти во камион кај Гевгелија

Актуелно

Откриени 96 мигранти во камион кај Гевгелија

На автопатот А1 Гевгелија-Скопје, во близина на клучка Прдејци, вчера во 06,15 часот од страна на мешовит патролен тим, било откриено кривично дело „криумчарење мигранти“ сторено со товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки.

МВР денеска соопшти дека во товарниот простор на „Мерцедесот“ биле затекнати 96 лица-мигранти од Пакистан, Авганистан, Ирак и Сирија.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на настанот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.