Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Папата Франциско повика на мир во Македонија (ВИДЕО)

Маркетинг

Вести

Папата Франциско повика на мир во Македонија (ВИДЕО)

По немилите настани и насилието кои изминатата недела се случија во Собранието на Република Македонија, светската јавност се јави со своја реакција.

Голем број од светските медиуми пренесоа за ситуацијата во нашата земја, а своја молитва за Македонија кажа и папата Франциско во својата миса.

Папата Франциско на вчерашната миса ја истакна важноста на демократските вредности во ова општество, а со тоа ја соопшти и својата загриженост за случувањата во Македонија.

Tој се помоли за мир, љубов и сплотеност и порача што поскоро смирување на состојбите во земјава.

Неговата изјава е во 1:40 минута од видеото.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.