fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Париз: Поради страв од паника дочекот на Нова година без огномет

Актуелно

Париз: Поради страв од паника дочекот на Нова година без огномет

Јавниот дочек на Новата година во Париз ќе биде организиран наспроти вонредната ситуација по неодамнешните терористички напади, но овој пат без спектакуларниот огномет, одлучија градските власти. 

Одлуката уследи по повеќедневно разгледување на ситуацијата од страна на париската полиција и Министерството за внатрешни работи на Франција, поради вонредната ситуација која во земјата е прогласена по координираните терористички напади на неколку локации во Париз.

###

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.