fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и топло со слаб ветер и температура до 29 степени

Актуелно

Сончево и топло со слаб ветер и температура до 29 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе има мала до умерена локална облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 24 до 29 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно, суво и многу топло за овој период од годината. Пад на температурата се очекува само во недела.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.