fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По утринската магла, сончево и потопло

Актуелно

По утринската магла, сончево и потопло

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Температурата ќе се движи од 11 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе достигне до 14 степени.

Продолжува периодот на стабилно и потопло време што ќе услови постепено топење на снежната покривка на планините. И утре ќе има услови за утринска магла по одделни котлини.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.