Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Температурите во пораст, следува стабилизација

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Температурите во пораст, следува стабилизација

Утринските температури во пораст, а снежната покривка се намалува. УХМР информира дека утрово се измерени минус 4 степени во Берово, минус 2 во Струмица, Тетово, Битола, -1 Маврово, Лазарополе, 0 Пожар, Претор, Демир Капија, Штип, Крива Паланка, Прилеп, Скопје и Куманово, 1 Охрид, Дебар, Виница и Крушево, 2 Тополчани, Гевгелија, Ѓуриште, Дојран и Пожаране и 3 Кавадарци.

Снежната покривка во Маврово е 24 сантиметри, Лазарополе 19, Берово и Крушево 10, Пожаране 9, Ѓуриште 7, Тетово 6, Пожар 5, Тополчани 2 и Струмица еден сантиметар.

Во поголемиот дел од земјава преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а во источните и југоисточните делови локално има зголемена облачност. По одделни котлини има појава на магла со слаб, а во Полошката котлина со умерен интензитет. Дува слаб ветер од променлив правец, особено на повисоките места и планините.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Во западните делови ќе дува слаб до умерен западен ветер. Највисоката дневна температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 7 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност , претпладнево со појава на  магла. Највисоката температура на воздухот ќе достигне до 9 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно и потопло време. До петок ќе има услови за утринска магла по одделни котлини.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.