fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почувствуван земјотрес во Битола

Актуелно

Почувствуван земјотрес во Битола

Во Битола утринава во 6:25 часот е почувствуван земјотрес, чиј епицентар се наоѓа во соседна Грција, односно 35 километри јужно од Битола.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет соопшти дека земјотресот е со јачина од 3.7 степени според Рихтеровата скала, а во Битола и Ресен е почувствуван со интензитет од три до четири степени според Европската макро-сеизмичка скала.

IntensityMap[1]

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.