fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Повремени истрели во Куманово

Маркетинг

Актуелно

Повремени истрели во Куманово

Насловна фотографија: Даниел Краљевски / Think.mk

Во Куманово и попладнево повремено се слушаат истрели од огнено оружје од правецот на населбата „Тоде Мендол“. Тој дел на Куманово е блокиран и пристап имаат само возила на полицијата и на Прва помош. 

Во останатите кумановски населби сообраќајот се одвива нормално, но е забележливо засилено полициско присуство. Сообраќајот по автопатот од Табановце-Куманово-Скопје се одвива нормално и нема никаков застој.

По акцијата на полицијата во кумановската „Дива населба“ што почна од рано изутрината во Куманово во овој град се откажани најавените манифестации. Трговските објекти во останатите делови на Куманово се отворени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.