fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРАЗНИЧНА ПРОГНОЗА: Сончево и студено, новогодишната ноќ до – 11 степени

Актуелно

ПРАЗНИЧНА ПРОГНОЗА: Сончево и студено, новогодишната ноќ до – 11 степени

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и студено со слаб до умерен северен ветер, а вечер на пречекот на Новата година времето ќе биде ведро и доста студено со температура која ќе се спушти до минус 11 степени.

Минималната температурата ќе биде во интервал од минус осум до еден, а максималната  од минус два до пет степени.

Во Скопје ќе биде сончево и студено со слаб до умерен северен ветер.
Минималната температура минус 4, а дневната ќе достигне до три степени.

Утре ќе преовладува сончево и студено време. Во сабота облачноста ќе се зголемува и температурите ќе започнат благо да се покачуваат. Од недела следува период на променливо облачно време со повремени врнежи, на пониските места од дожд и снег, а на повисоките од снег, со променлив интензитет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.