fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно со локален дожд – утре врнежи од дожд и снег

Актуелно

Променливо облачно со локален дожд – утре врнежи од дожд и снег

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено попладне. Кон крајот на денот врнежите на планините ќе поминуваат во снег. Ќе дува умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе се движи од 11 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе достигне до 18 степени.

Во вторник ќе биде посвежо, претпладне со повремен локален дожд, а на планините со повремен снег. Ќе дува умерен, а во источните делови засилен северозападен ветер. Потоа во наредните два дена ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.