fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно со температура до 20 степени – од четврток северен ветер и заладување

Актуелно

Променливо облачно со температура до 20 степени – од четврток северен ветер и заладување

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд претпладне, а попладне потопло и со сончеви периоди. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 20 степени.

Во Скопје променливо облачно со локален дожд претпладне, а попладне потопло и со сончеви периоди. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 11 до 18 степени.

Од недела до среда следува период на стабилно, суво и потопло време. Во среда кон крајот на денот под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд, кои ќе продолжат и в четврток, проследени со северен ветер и опаѓање на температурата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.