fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Протест пред Народната канцеларија на претседателот Иванов (ФОТО)

ФОТО: А1ОН

Актуелно

Протест пред Народната канцеларија на претседателот Иванов (ФОТО)

Група граѓани попладнево се собраа пред Канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во центарот на Скопје изразувајќи несогласување со денешната одлука на македонскиот претседател.

Дел од учесниците на протестот фрлаа јајца кон просториите на Канцеларијата која е под полициско обезбедување. Протестот се одвива мирно.

Претходно, граѓаните се собраа пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство како знак на поддршка бидејќи сметаат дека по денешната одлука постои можност ова обвинителство да биде укинато.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.